Moissanity: Klenoty z hviezdnej krásy pre vaše špeciálne okamihy

Moissanity: Klenoty z hviezdnej krásy pre vaše špeciálne okamihy

Moissanity sú krásne drahokamy, ktoré sa stali populárnou voľbou pre zásnubné prstene a iné šperky. Tieto drahokamy majú fascinujúcu históriu a unikátne vlastnosti, ktoré ich odlišujú od iných kameňov, ako sú zirkóny či diamanty.

 

Historický pôvod moissanitov siaha až do roku 1893, keď vedecký objaviteľ Henri Moissan našiel tieto drahokamy v kráteri z nárazu meteoritu vo forme silicidu kremíka.

 

Výhody moissanitov oproti zirkónom a diamantom sú viaceré. Začnime tvrdosťou. Moissanity majú na Mohsovej stupnici tvrdosti skóre 9.25, čo je len o niečo menej než diamanty, ktoré majú hodnotu 10. Naopak, zirkóny majú tvrdosť iba okolo 7. To znamená, že moissanity sú mimoriadne odolné voči poškrabaniu a odreninám a sú vhodné pre každodenné nosenie, podobne ako diamanty.

 

Ďalšou výhodou je ich žiarivá iskra a ohnivý lesk. Moissanity majú vysoký index lomu svetla, čo znamená, že dokážu rozptyľovať svetlo a tým produkujú veľmi intenzívnu žiaru a ohnivý efekt. V porovnaní s diamantmi, ktoré majú mierne nižší index lomu, moissanity nám poskytujú viac farebného spektra a nádherný lesk.

 

Ďalšou výhodou je cena. Moissanity sú cenovo dostupnejšie ako napríklad prírodné diamanty, čo môže prilákať zákazníkov, ktorí hľadajú kvalitné a krásne alternatívy s rozpočtom na pamäti. Avšak cena niektorých moissanitov a laboratórne tvorených diamantov môže byť porovnateľná.

 

Moissanity sú prekrásne drahokamy s fascinujúcou históriou a unikátnymi vlastnosťami. Ich tvrdosť, ohnivý lesk a cenová dostupnosť ich robia dobrou voľbou pre zásnubné prstene a šperky, ktoré majú osláviť vaše špeciálne okamihy. Ak hľadáte krásu, hodnotu a vzácnosť, určite by ste mali pouvažovať aj nad moissanitmi.